Brazil 2014 | Pala “teorija zavere” o remiju: Nemačka pobedila, SAD u osmini finala uz poraz

Fudbalska reprezentacija Nemačke pobedila je SAD sa 1:0 (0:0) golom Tomasa Milera u 55. minutu po pljusku u Resifeu, a obe selekcije su se plasirale u osminu finala Mundijala iz grupe G, zahvaljujući tome što je Portugal sa 2:1 pobedio Ganu i ima slabiju gol-razliku.

Duel Amerikanaca i Nemaca bio je i duel i dva bivša saradnika, selektora Jirgena Klinsmana i Joakima Leva, koji je rešio da malo izmeni sastav u odnosu na prve mečeve, pa su od početka šansu dobili Švajnštajger i Podolski.

I jednima i drugima je odgovarao remi za miran odlazak u osminu finala, nije se znalo ko je glasniji u najavama da će se napadati trijumf, a epilog prvog poluvremena bio je pisan po scenariju svih koji su očekivali prijateljski meč. Pročitajte više na sajtu blic.rs..