Brazil 2014 | Holandija skinula katanac Kostarike tek nakon penala za polufinale Mundijala!

Holandija nije dozvolila iznenađenje, iako je scenario zamalo otišao tim tokom! “Lale” su nakon penala prošle u polufinale Svetskog prvenstva, pošto ih je dobro namučila Kostarika. Nakon 120 minuta bez golova, izabranici Luja van Gala slavili su sa 4:3 za duel sa Argentinom.

Kostarika je malo pretila, branila se žestoko, golman Navas je svaki šut zaustavio u 120 minuta, ali nije mogao da spreči udarce Holanđana sa bele tačke. Hrabrost “tikosa” će se sigurno pamtiti.
Prva velika šansa desila se u 21. minutu kada je Dirk Kajt dobio loptu na desnom boku, te pronašao Depaja koji je prosledio van Persiju, a napadač Mančester junajteda sjajnim kretanjem je izbegao ofsajd i promašio zicer sa osam-devet metara. Pročitajte više na sajtu blic.rs..